Nanovor

Odkaz na stránky:   https://bandzone.cz/nanovor

melodický hardrock, nyní již prvky metalu

 

1984 - 2008

Kapela Nanovo vznikla na podzim roku 1984 na troskách známé hardrockové legendy Meteor. Hudebně se pokouší hned od začátku o vlastní repertoár ve stylu tvrdí kytarové nové vlny. Po stylových kotrmelcích a personálních rošádách se skupina stabilizuje ve složení:

Pavel Kejzlar - kytara, vokály

Jiří Kejzlar - baskytara, zpěv

Petr Demjanovič - kytara, zpěv

Jiří Drapač - bicí, vokály

Stylově se vrací k tomu, co je jí přece jenom nejvíc líbí - melodický hardrock, nyní již prvky metalu. V období komunistických represí vůči podobně zaměřeným souborům se v podstatě plácá.

Zlom nastává v roce 1987 po vydařeném koncertě v České Skalici a následných Stárkovských čajích. Kapela se našla v původním i převzatém repertoáru a stává se žádanou. Ke konci roku 1989 střídá u kytary Pavla Kejzlara Pavel Fulka, který obsluhuje i klávesy. Dochází k dalšímu posunu ve výrazu skupiny. V roce 1991 si přidává na konec názvu ryčné R a vzniká Nanovor.

Přichází ovšem ještě jedno přitvrzení a to v oblasti konzumace nápojů, především alkoholických. Roky 1993 až 1996 patří k nezapomenutelným. Škoda jen, že si to nikdo nepamatuje. Ke konci roku 1999 odchází ze zdravotních důvodů Pavel Fulka. Kapela uvolněné místo již neobsazuje. Ve tříčlenném obsazení tak konkuruje mnohým souborům, které ještě navíc disponují podpůrnou samplovací technikou.

Tento stav platí zhruba do poloviny roku 2004. Rok zpět na vzpomínkové akci skupiny Meteor se objevuje starý známý Petr "Angus" Vnuk, hudebně již nečinný. A stává se to, co se nestává tak často. Kupuje kytaru, krabičky a aparát a po půl roce cvičení se postupně přidává k Nanovoru. Ještě existují lidé, kteří se dokážou nadchnout a znovu do toho šlápnout. Klobouk dolů.

Petr "Angus" Vnuk ukončil svoje působení v kapele Nanovor před koncem roku 2008 a následuje hledání někoho, kdo má tolik odvahy, aby s námi brázdil rocková pódia východních Čech. Jedna z podmínek přijetí je znalost voleného mariáše. Novým kytaristou se na začátku února stává Karl von Teppich (ex Exekutor, ex Cugrunt, ex Imrwere). Málem se mu podařilo snížit věkový průměr skupiny, že se tak nestalo, není rozhodně jeho chyba.

Nanovor je především parta a až potom kapela. Svoji existenci nijak nepřeceňuje. Poděkování patří hlavně fanouškům, kteří svojí účastí drží kapelu při životě.