Historie

Proč Bornflossrock?

Město Žacléř je nazýváno východní branou Krkonoš. První písemná zmínka o hradu Žacléř, který střežil obchodní stezku vedoucí z českého vnitrozemí do Dolního Slezka a  dal základ novému sídlu, pochází z r. 1334. Osada vybudovaná pod hradem se nazývala „Bornfloss“. Po husitských nájezdech však zanikla. 

 

Ročník 2009 byl již osmým ročníkem Bornflossrocku.

 

V roce 2002 se Bornflossrock uskutečnil v prosinci v Kulturním domě Žacléř a vystoupila zde rocková skupiny TAURUS. Vystoupení bylo spojeno s oslavou svátku horníků Barborkou.

V roce 2003 vystupovali dvě rockové skupiny THUNDER a TARAKAN.

V roce 2004 vystoupila pouze jedna skupina THUNDER.

V roce 2005 a 2006 bylo vystoupení rockových skupin opět spojeno se svátkem Barborka, které se konalo dva dny.

V roce 2007 byl Bornflossrock součástí třídenní akce Barborka v Kulturním domě Žacléř. První den Barborky vystupovaliy skupiny pro starší generaci a to např.  KASTELÁNI.   Druhý den začal ve 14.00 hod. Bornflossrock a zde vystoupily skupiny  ŽIBR, SWAMP, DRAGON, WISHMASTERS, SCELET, EPIDEMY a  BENJAMING BAND.

Akce měla obrovský úspěch a krátké video ukázky si můžete prohlédnout ve videogalerii. Třetí den Barborky byl uspořádán pro nejmladší generaci a děti pobavilo vystoupení agentury VOSA.

Tyto akce byli organizovány ve spolupráci s Městem Žacléř (akce financovalo), firmou Gemec union. a.s., která potom vlastila Kulturní dům a s pomocí Kulturní komise Města Žacléř.

V roce 2008 se koncert rockových skunin konal v Restauraci U Kapličky v Prkenném Dole. Vystupily zde skupiny EXORCIZPHOBIA, BENJAMING BAND, EPITAF, SCELET, KRLEŠ a NANOVOR. Ukázky si můžete opět prohlédnout ve videogalerii.

Bornflossrock po roce 2009

Až v rocě 2010, kdy se do chodu naplno zapojil další organizátor Attila Nagy.

Akce pořádal Bornflossrock samostatně bez kulturní komise a začalo na činnost využívat příspěvků města a sponzorských darů. Nastali změny:

Bylo založeno občanské sdružení o.s. Bornflossrock pod IČO: 22864491, sdružení si postupně pořídilo majetek (zejména základy aparatúry na ozvučení), začalo podporovat začínající kapely. Největší úsilí, které za to stálo, sdružení vložilo do kapely SQUADRA zacler-rock-squadra.webnode.cz/

Další velká změna byla v tom, že se začal uskutečňovat letní několikadenní rockový festival. Zimní Bornflossrock vždy poslední listopadový víkend se zachoval a pořádají se i další jednorázové večerní koncerty.     Bylo pořízeno pódium a další vybavení potřebné k organizování venkovních akcí.

Až do dnešní doby se vede kronika Bornflossrocku zacler-rock.webnode.cz/o-nas/kronika-bornflossrocku/

V roce 2016 se na základě změny zákona změnilo občanské sdružení na spolek    Bornflossrock z.s. or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-$firma?p%3A%3Asubmit=x&.%2Frejstrik-%24firma=&nazev=bornflossrock&ico=&obec=&ulice=&forma=&oddil=&vlozka=&soud=&polozek=50&typHledani=STARTS_WITH&jenPlatne=PLATNE

Téhož roku byl koupen vlastní pozemek v Žacléři za Texlenem, které bude do budoucna sloužit k organizování kulturních akcí. Veškerou agendu potřebnou pro fungování spolku vede jednatel: Attila Nagy.

 

Organizátor akce

Kapely na akci navrhuje  rockér tělem i duší Rudolf Friede.  Svůj volný čas věnuje návštěvám různých festivalů a rockových koncertů. Na těchto akcích navazuje kontakty se zajímavými kapelami a pak je zve na Borflossrock. S výběrem kapel pomáhá Rudovi Attila Nagy, na kterého se obracejí kapely se žádostí o vystoupení elektronickou formou a formou internetu. Fotografie z těchto koncertů  můžete shlédnout v záložce O NÁS / FOTO  z navštívených akcí.

 Sepsal:  Attila Nagy