Z historie

 Proč Bornflossrock?

Město Žacléř je nazýváno východní branou Krkonoš. První písemná zmínka o hradu Žacléř, který střežil obchodní stezku vedoucí z českého vnitrozemí do Dolního Slezka a  dal základ novému sídlu, pochází z r. 1334. Osada vybudovaná pod hradem se nazývala „Bornfloss“. Po husitských nájezdech však zanikla. 

 

V roce 2002 se Bornflossrock uskutečnil v prosinci v Kulturním domě Žacléř a vystoupila zde rocková skupiny TAURUS. Vystoupení bylo spojeno s oslavou svátku horníků Barborkou.

V roce 2003 vystupovali dvě rockové skupiny THUNDER a TARAKAN.

V roce 2004 vystoupila pouze jedna skupina THUNDER.

V roce 2005 a 2006 bylo vystoupení rockových skupin opět spojeno se svátkem Barborka, které se konalo dva dny.

V roce 2007 byl Bornflossrock součástí třídenní akce Barborka v Kulturním domě Žacléř. První den Barborky vystupovaliy skupiny pro starší generaci a to např.  KASTELÁNI.   Druhý den začal ve 14.00 hod. Bornflossrock a zde vystoupily skupiny  ŽIBR, SWAMP, DRAGON, WISHMASTERS, SCELET, EPIDEMY a  BENJAMING BAND.

Akce měla obrovský úspěch a krátké video ukázky si můžete prohlédnout ve videogalerii. Třetí den Barborky byl uspořádán pro nejmladší generaci a děti pobavilo vystoupení agentury VOSA.

V roce 2008 se koncert rockových skunin konal v Restauraci U Kapličky v Prkenném Dole. Vystupily zde skupiny EXORCIZPHOBIA, BENJAMING BAND, EPITAF, SCELET, KRLEŠ a NANOVOR. Ukázky si můžete opět prohlédnout ve videogalerii.